Woman measuring perfect shape of beautiful hips. Healthy lifestyles concept

Moje práce je specifická individuálním přístupem k Vám. V současné době jsou moderní skupinové programy na hubnutí. Já skupinové konzultace nedělám. Jsem si vědoma kladů takové konzultace, ale také jsem si z praxe uvědomila negativa, která přináší.

„Váš život žijete Vy, nikdo jiný.“

Váha, je díky našim vrytým hodnotám častým problémem, intimní oblastí, která je svým způsobem podceňovaná. Jasně, může se na oko zdát, že spíše přeceňovaná, protože neustále jsou medializované nějaké diety – časopisy i televizní pořady jsou jich plné…všichni známe obecné rady a ideální míry… zdá se, že to vše na nás působí opravdu pozitivně, výsledkem je spousta nespokojených lidí se svým vlastním tělem a šířící se vlna obezity…

A hlavně, proč?…

Protože nás váha trápí a ovlivňuje, ač mnohdy nejsme ochotni si to připustit. A když si to připustíme, tak to dost často zajíme. A to ani nezmiňuji zdravotní hlediska. Někomu se můžou zdát moje slova přehnaná (zbytečné tak řešit váhu, analyzovat pocity..), ale podle mého názoru a zkušenosti přehnaná nejsou. Kolikrát denně Vám myšlenka zalétne k Vašemu tělu? Kolik z Vás vědomě nedělá nějakou činnost? Kolik z Vás není dost dobrá pro Vašeho partnera?

Často si neuvědomujeme, jak nás naše váha „brzdí“, jak se díky ní vnímáme, jak nás vnímá okolí a za kolika našimi neúspěchy je skryta. Lidé s nadváhou jsou společností považováni za méně schopné, inteligentní, spolehlivé…podvědomě se k nim, k sobě chováme s neúctou a bereme je, sebe, jako slabší jedince….jsou diskriminováni v práci i v sociálním kontaktu…často, jako by najednou nebyli vidět…. Co na to říct? Nesmysl, tak se někdy podívejte otevřenýma očima.

„Dokonalost“ je nám společností vštěpována od našeho dětství, je přímo srostlá s naší myslí. Máme nastavené nesmyslné vzorce, které po našem těle chceme a nemůžeme se divit, že tělo na ně reaguje, tak jak reaguje.

Přece jsme každý jiný a v tom je ta pravá dokonalost. Nejsme tabulka, jsem lidé a každého z nás tvoří jiné prožitky, jinak cítím, jinak vnímáme,..já jsem JÁ a toho se držme. Proto se nesnažme dosáhnout ideální váhy podle normy modelingových agentur, ale ideální váhy pro nás samé. Nesnažme se jíst super potraviny našťouchané do tabletky, ale jíst to co je pro moje tělo dobré, tak aby moje tělo bylo zdravé.

Kdo z Vás chápe svoje tělo jako rovnocenného partnera, jako přítele, který je dokonalý a pomáhá Vám v uskutečňování Vašich snů? Jak je těžké odpovědět na prostou otázku: Co mám na sobě rád, ráda? Proč?

Když se tedy rozhodnete s mou pomocí svoje stravování změnit, ať už protože jste se svou váhou nespokojeni,…nebo protože Vám působí zdravotní komplikace,.. nebo se prostě jen chcete racionálně stravovat,… budu se snažit poskytnout Vám konkrétní informace, které Vám přinesou uvědomění a vytvoří možnosti změnit svoje stravování, svůj životní styl.

Proto volím individuální přístup….

 

Pro začátek si každý den na sobě najděte nějakou vlastnost, kterou máte rádi. Najděte i na svém těle část, kterou máte rádi. Začněte si uvědomovat skutečné potřeby Vašeho těla. Postupně se naučte milovat sebe i své tělo a to je cesta ke zdraví a spokojenosti. Protože každý jak jsme, jsme dokonalá bytost. Naše těla jsou složitým zázrakem, je lidskou myslí neuchopitelné v jakém dokonalém souladu naše těla fungují. Tělo je prostě dokonalé a obdivuhodné.

Já si myslím, že bychom se měli naučit být svému tělu vděční a být s ním v souladu, to je první a nejdůležitější krok. Protože naše tělo není oddělené od naší duše a naše duše není oddělená od našeho těla. Naše bytí není odděleno od přírody a přiroda nelze oddělit od našeho bytí….Na to je čas si vzpomenout.

🙂

 

Komentáře

1 Komentář on "Individuální přístup"

Upozornění na
Seřazeno podle:   Nejnovější | Nejstarší | Nejpopulárnější
Pájina
Host

Jídelníček na míru mi moc pomohl a zhubla jsem díky němu 9 kg. Oceňuji individuální přístup, protože nemám ráda skupinové hubnutí nebo cvičení. Také jsem se dozvědala spoustu užitečných informací ohledně zdravého stravování a vyzkoušela nové suroviny a potraviny, ke kterým bych se asi jinak nedostala. Nemusím už snad ani dodávat, že mi chutnaly a zařazuji je do svého jídelníčku i nadále. Cítím se mnohem lépe a myslím, že moje tělo je mi za tu změnu vděčné. Nehledě na to, že se teď sama sobě líbím a můžu nosit oblečení, které jsem už dávno odložila, protože mi bylo malé 🙂