Fruits and vegetables shoppingV posledních letech se velice rozmohl trh s potravinovými doplňky. Obrovské lobby, obrovský byznys. Je až záhadou, jak se mohly generace před námi dožít vyššího věku bez potravinových doplňků. Laickým okem se zdá, že investice farmaceutických firem do reklamy přinášejí očekávaný výsledek, protože jí neustále přibývá a suplementů na trhu také.

Vezmeme-li to od prvopočátku, dítě když se narodí, potřebuje hřejivou náruč matky, mateřské mléko, čerstvý vzduch a lásku. Láska je základ. Postupně, jak dítě roste, začíná potřebovat více pestré stravy, více čisté vody, pohybu, čerstvého vzduchu (živou přírodu) a lásku ve všech jejích čistých podobách. Zdravý rozum správně říká, že toto by mělo být neoddělitelnou součástí našeho bytí.

Jelikož člověk je tvorem omylným, rozhodl se některé složky ze svého života vyloučit.
Jako lidé, jsme zapomněli i na naše základní lidské potřeby. Usoudili jsme, že člověk ke svému životu nepotřebuje ani přírodu, ani čerstvý vzduch, ani čistou vodu, ani pestrou čerstvou stravu ani pohyb a lásku pořád hledáme.

Do přírody nechodíme, čerstvý vzduch nedýcháme, čerstvou vodu nepijeme, pestrou stravu nepřijímáme a pro jistotu se moc nehýbeme.

A tady přicházejí na řadu potravinové doplňky.

Člověk, který je neustále zavřený v uměle osvětlených místnostech, jídlo má jednotvárné, nemá rád pohyb, dýchá mělce, nosí umělé oblečení a naprosto opomíjí potřeby své duše a svého těla….má s největší pravděpodobností nějaké zdravotní problémy. Nemoc sama a její příznaky není nic jiného než reakce na stres. Tělo i duše jsou ve stresu, že nedostávají co je jim přirozené, to po čem touží.

Zde pak dočasně mají místo potravinové doplňky, které jsou schopné obnovit křehkou rovnováhu, kterou v těle narušují léky na danou nemoc.
Léky „léčí“ nemoci zároveň jsou jedem, to už jsme mnohými testy ověřili. Dalším faktem je, že léky jsou testovány na zdravých zvířatech, ale pak jsou podávány nezdravým lidem, kterým chybí mnoho živin. Proto je k čerstvé, pestré vyvážené stravě, která je základ, mnohdy v nemoci potřeba přidružit doplněk stravy v podobě vitamínů, minerálů aj. Pro doplňky mluví také fakt, že při nemoci je potřeba doplnit vyšší množství těchto látek pro rychlejší uzdravení, které bychom v přirozené stravě nedostali.

Samozřejmě vždy platí, že záleží z jakého důvodu se doplněk užívá a jaký doplněk se užívá.

Např.
Při akutních onemocněních se osvědčila Antistresová výživa Dr. Adelle Davis, kterou ověřila v praxi. Při akutních onemocnění vždy berte s každým jídlem, mezi jídly, před spaním a každé tři hodiny v noci, pokud se vzbudíte, kondenzované mléko, 500 miligramů vitamínu C, 100 miligramů kyseliny pantotenové (B5) a 2 miligramy vitamínu B2 a B6. Tato kúra by měla pokračovat, dokud se nedostaví zlepšení. Jakmile pomine akutní stádium nemoci, snižujte množství. Při lehkých nemocech postačí polovina uvedených dávek 6x denně, ale při infekčních onemocnění a při užívání léků je potřeba zvýšené množství vitamínu C.
K této výživě pak přidejte čerstvá nebo sušená játra, pivovarské droždí, vařenou listovou zeleninu, obilné klíčky, obiloviny, abyste uspokojili potřebu vitamínu A (rybí tuk), D a E.

Když je zdraví opět navráceno, stravou se dá dosáhnout toho, aby tělo bylo na další stres připraveno a umělo ho zvládnout, dříve než se objeví nemoc. Naše tělo je křehké, zároveň je neuvěřitelné silné! I když se k němu chováme bez pochopení a respektu, pořád se snaží se regenerovat a být nám oporou.

Skutečnost, že existují doplňky stravy ovšem nic nemění na tom, že NEmoc je informace našeho těla. Naše tělo bije na poplach: „Tento způsob myšlení (chování), zdá se mi poněkud podivný, je čas ho změnit.“

I přes všechny argumenty proti (znečištění půdy, stresové látky vylučované rostlinami, bakterie, plísně atd.) Já jsem intuitivně zastáncem přirozené stravy, nejsem zastáncem suplementace všeho možného. Příroda je naprosto dokonalá a nabízí, vše co potřebujeme v přirozené podobě. I když chemické suplementy umožňují přijetí vyšší koncentrace daného vitamínu, přírodní zdroje vitamínu naopak doprovázejí další živiny, které umožňují jeho správnou využitelnost….

Vždy bychom měli postupovat podle intuice.

Nicméně, pokud nejsme schopni nebo ochotni změnit svůj životní styl, suplementace doplňků stravy může být prvním krokem k tomu, abychom nabrali sílu na změnu tohoto názoru a navrácení se sama k sobě.

Nezapomínejme na čerstvou pestrou stravu, čistou vodu, čerstvý vzduch, léčivý dotek přírody a pohyb. Nezapomínejme na vliv našeho myšlení a chování na naše tělo. Nezapomínejme, že toto vše je základem a ovlivňuje kvalitu našeho života.
Nezapomínejme jak je naše tělo křehké a dokonalé.
Nezapomínejme, jak jsme úžasní  a že být zdravý není luxus, ale být zdravý je naší přirozenou podstatou!

Napsat komentář