Cesta Vážky Vi.

MASÁŽE – JANA BENEŠOVÁ

Já, a moje cesta k masážím :).
„Po dlouhých úvahách a zvažování, kam jít po základní škole i přesto, že mým snem bylo stát se zdravotní sestrou nebo učitelkou v mateřské školce, jsem dala na radu mých rodičů a šla studovat na SOŠ, která byla zaměřena na ekonomiku a podnikání. Nooo, musím říct, že i pro toto zaměření jsem se nadchla a do dnešního dne v této sféře pracuji, ale přesto někde v hloubi mé duše jsem věděla, že to není to pravé ořechové, není to TO, co by mě vnitřně naplňovalo. Po ukončení střední školy jsem zvažovala studium porodní asistentky, které jsem z nějakého důvodu neuskutečnila (upřímně si úplně přesně nevzpomínám, jaký důvod byl ten rozhodující). Zapojila jsem se tedy do pracovního procesu a prohlubovala si různými způsoby vědomosti zaměřené ekonomickým směrem. Během této doby jsem navštěvovala mojí tetu, díky které jsem nakoukla do tajů masáží, čínské medicíny, ezoteriky apod. Myslím, že od mala jsem se zajímala o „věci mezi nebem a zemí“, ale tak nějak v dospěláckém světě jsem tohle zatlačila někam do ústraní. Skrze ní se mi znovu otevřely brány tohoto poznání a za to jí patří velké DÍKY. Začala jsem se zajímat, jak je to s bolestí, nemocí a kde, jak, za jakých okolností vznikají. Jak se naše emoce projevují na našem těle apod…..Je toho hodně o čem by se dalo psát, ale když to zkrátím, tak to všechno vedlo k tomu, že jsem měla potřebu tohle všechno nějakým způsobem zaštítit a jedno ráno jsem věděla, že to půjde prostřednictvím masáží. Okamžitě jsem začala realizovat, a jak už to bývá, žádná akce není bez reakce. A tak začala moje cesta…nakonec se moje cesta zase stočila tam, kde měla už dávno začínat :). Velké DÍKY, patří mé kamarádce Vlaďce, která mě od začátku ve všem plně podporuje a všem ostatním, kteří mají podíl na tom, že tyto řádky čtete :).“

Uvedu něco málo o masážích všeobecně a o tom co nabízím já.

MasážeWoman enjoying a massage in a
Masáž patří k nejstarším léčebným prostředkům. Byla používána již v pravěku. Bolesti poraněných míst lze zmírnit nebo i odstranit třením či hnětením. Již od nejstarších dob je známe využití masáží k odstranění únavy a celkovému osvěžení.
Při provádění masáže je nutné nenahlížet na klienta pouze jako na anatomickou strukturu s lokalizovanými problémy, ale uvědomit si komplexnost celého těla a duše a díky tomu odstraňovat pravé příčiny problémů, ne pouze jejich příznaky.

Již Sokrates řekl:
„Neexistuje zdravá duše a nemocné tělo, tak jako neexistuje nemocná duše a zdravé tělo“
Každý masér by měl svému klientovy hned na začátku vše vysvětlit (jak bude masáž probíhat, potřeba komunikace v případě, že je klientovi něco nepříjemné, co si má odložit, jak dlouho bude masáž trvat apod.). Mimo to je potřeba se vyptat klienta i na jeho zdravotní stav.
Po masáži se doporučuje, dodržovat pitný režim (voda, bylinné čaje), neofouknout, relaxovat.

Indikace a kontraindikace masáže
Indikace (doporučení, povolení, stanovení vhodného postupu)
Obecnou nejširší indikací léčebných a regeneračních masáží je zrychlení regeneračních pochodů nebo navození příjemných pocitů
Kondtraindikace(nedoporučení, zákaz)
Masáž se nesmí provádět: probíhající onemocnění (zánětlivá, horečnatá, nádorová), hemofilie, čerstvé rány, plísně, záněty šlach a žil, u osob s pooperačními stavy (náhrady kolenních, kyčelních kloubů, plastiky vazů apod…)

Moje nabídka
Regenerační masáže (klasická, baňkování, havajská, masáž bylinnými měšci)
Pro každou masáž jsou určeny speciální techniky, díky kterým dochází k odstranění bolesti, posílení vnitřních orgánů, povzbuzení krevního i lymfatického systému, navození stavu zklidnění, relaxace a celkové rovnováze v organismu. Já, nedávám přednost ani jedné z těchto technik, ale dle posouzení stavu klienta se snažím tyto techniky kombinovat, tak aby u klienta došlo již výše zmíněným účinkům.

Těhotenská celotělová masáž
snižuje únavu, přináší pocit uvolnění, zklidnění a pohody, upravuje spánkový režim, zmirňuje bolesti hlavy, tlumí bolesti zad, snižuje zadržování vody, redukuje tvorbu křečových žil a strií, zmírňuje bolesti nohou, působí proti křečím, vytváří vztah mezi miminkem a maminkou

Masáž miminek
Fyzický kontakt stimuluje smyslovou vnímavost miminka. Podporuje sebejistotu, emoční bezpečí a důvěru. Masáže pomáhají při zotavovaní dětských nemocí jako jsou nachlazení, trávicí potíže, astma, neklidné spaní apod….
Masáž nabízí čas, který mohou rodiče aktivně strávit s miminkem. Pro tatínky je to příležitost jak být s dítětem více v kontaktu. Maminkám s poporodní depresí pomáhají překonat jejich negativní pocity.

Protimigrénová masáž
Je to masáž na uvolnění krční páteře a ramenního pásu. Odstraňuje migrény, bolesti hlavy, může pomoci s hučením v uších, bolestmi a únavou očí
Moxování – léčení teplem, jedinečná metoda pro získání a obnovení životní energie

LYMFOMASÁŽ
= hmatová technika orientovaná na lymfatický systém. Je prováděna velmi mírným tlakem bez použití olejů, či emulzí.Masáž lze použít na celé tělo – hlava, horní končetiny, hrudník, břicho, šíje, bedra, dolní končetiny zepředu i zezadu.
Lymfomasáž se doporučuje dělat 2x-3x do týdne s tím, že mezi první a druhou návštěvou by měla být pauza maximálně 1 den. Doporučuje se 8 – 10 návštěv a délka masáže je 60 – 90 minut dle potřeb klienta. Účinnost této masáže vydrží až 1 rok.
Účinky:
– napomáhá správnému toku lymfy v organismu
– zlepšuje funkci imunitního systému
– zabraňuje vzniku otoků a pocitu těžkých nohou či křečích v končetinách
– napomáhá detoxikaci organismu
– zlepšuje vzhled pokožky (celulitida)
– odstraňuje otoky po porodu
– snižuje popř. odstraňuje bolesti hlavy a migrény
– podporuje emoční uvolnění
Pro dosažení nejlepších účinků masáže je potřeba dodržovat určitý postuppř.:

Kúra pro horní polovinu těla Kúra pro dolní polovinu těla
1. den: hrudník, břicho, tříselné uzliny 1. den: hrudník, břicho, tříselné uzliny
2.- 4. den: horní končetiny 2. den: hrudní, břicho, tříselné uzliny, bedra
5. den: hrudník, šíje 3. – 5. den: dolní končetiny (zepředu i zezadu)
6.-10.den horní končetiny 6. den: trup, dolní končetiny (zepředu i zezadu)
7. – 10. den: dolní končetiny (zepředu i zezadu)
Je možné naplánovat i 3denní detoxikační kúru:
1. den: hrudník, břicho, tříselné uzliny, bedra
2. den: hrudník, břicho, tříselné uzliny, bedra, dolní končetiny (zepředu i zezadu)
3. den: hrudník, břicho, tříselné uzliny, horní končetiny, hlava
při každé návštěvě se provádí bazální ošetření (otevření lymfatického systému)

Ceník lymfomasáže:
za 1 hodinu……..450,-Kč
permanentka na 10 návštěv………. 4050,- Kč (10. návštěva zdarma)
permanentka na 10 návštěv stálé klientely…… 3 825,- Kč (5. návštěva 1/2cena, 10. návštěva zdarma)
.

Kontakt:

Jana Benešová

tel. 723 717 732

email: benesova.jane@seznam.cz

V&J Cestou Vážky

J.P. Koubka 81

388 01 Blatná

Provozní doba dle objednávek.

 

Komentáře

První komentář

Upozornění na